Match Reports

Match Fixtures

 

 

JUNE

         3rd

       PERPETUAL CUP   1st leg

2018

CLUB LAKE

8--3 pm

10th

     DORIS BARNES   1st  leg

 

CLUB LAKE

8--1 pm

17th

PUDDLEDOCK FARM

 

ROAD LAKE  (RM14 3NX)

9--3 pm

24th

    JOHN FOSTER TROPHY

 

STATION ROAD

8--1 pm 

 

JULY

  1st

OAP / LADIES  1st leg

 

CLUB LAKE

8--1 pm

8th

COLEMANS COTTAGE

 

HALF WOOD LAKE  (CM8 3EX)

9--3 pm

15th

         ERNIE HARBOARD SHIELD

 

HARLOW MILL

8--1 pm

   

 

   

29th

BLASFORD HILL

 

MATCH LAKE  (CM3 3PF)

9--3 pm

 

AUG

5th

PERPETUAL CUP 2nd leg

 

CLUB LAKE    rod and line

9--3 pm

12th

DORIS BARNES  2nd leg

 

CLUB LAKE   silvers only

8--1 pm

19th

UPWARE

 

REACH LODE  (CB7 5YQ)

9--3 pm

26th

K. SHORT CUP

 

HARLOW MILL

8--1 pm

 

SEPT

2nd

SPECIMEN SHIELD   2nd leg

 

CLUB LAKE

8--5 pm

9th

TRIPLE CUP

 

CROSS DROVE  (IP26 4JQ)

10--3pm

16th

O.A.P / LADIES    2nd leg

 

STATION ROAD

8--1 pm

23rd

ROCKELLS FARM

 

WHOLE LAKE  (CB11 4UY)

9--3 pm

   

 

   

 

OCT

 7th

LEE and STORT

 

STATION ROAD

10--4 pm

14th

RAYNE LODGE

 

BOTTOM LAKE  (CM7 2QT)

9-3 pm

21st

AUTUMN DRAWN PAIRS

 

CLUB LAKE

8--3 pm

   

 

   

NOV

 4th

PERPETUAL CUP 3rd leg

 

HARLOW MILL

9--2 pm

11th

BRANDON SHIELD

 

       COLEMANS (STEPFIELD)  (CM8 3EX) 

10--3pm

18th

HART CUP

 

SHEERING MILL

9--2 pm

25th

BLASFORD HILL

 

MATCH LAKE  (silvers  only)  (CM3 3PF)

9--3 PM

 

DEC

 2nd

PIKE MATCH 1st leg

 

CLUB LAKE / RIVER

9--2 pm

9th

RADBOURNE CUP

 

STATION ROAD

9--2 pm

 

 

            2019

 

 

FEB

24th

PIKE MATCH   2nd leg

 

CLUB LAKE / RIVER

9--2 pm

 

MAR

3rd

HARRY PRIOR TROPHY

 

STATION ROAD

9--2 pm

10th

HARRY PRIOR ROSEBOWL

 

CLUB LAKE

9--2 pm

 

APR

 7th

M .G. FISH MEMORIAL 1st leg

 

CLUB LAKE (silvers only)

9--3 pm

   

 

   

21st 

M. G. FISH MEMORIAL 2nd leg

 

CLUB LAKE (silvers only)

9--3 pm

 

MAY

 5th

SPECIMEN SHIELD  1st leg

 

 

8--5pm

12th

SOUTHEND FARM   sawb/ching

 

MAIN LAKE  (EN9 3SE)

9--3 pm

   

 

   

26th

CLUB PRIZE DAY MATCH

 

CLUB LAKE

10--4 pm

 

JUNE

 2nd

PERPETUAL CUP 1st leg

 

CLUB LAKE

8--3 pm

9th

DORIS BARNES 1st leg

 

CLUB LAKE

8--1 pm

16th

JOHN FOSTER TROPHY

 

STATION ROAD

8--1 pm

               

 

 

    

REMEMBER!        On away matches let David Higgins know if you wish to attend.  We do not book more pegs than we need.

              

The junior section is only available to logged in members, please contact the comittee for more information.

 

TOP